Mikronakłuwanie - sposób na piękny i młody wygląd!

Zachowanie pięknego i młodego wyglądu to priorytet wielu osób. Nowoczesna kosmetyka oferuje mnóstwo terapii, które pomogą ten efekt osiągnąć. Największym powodzeniem cieszą się te pobudzające skórę do naturalnych procesów regeneracyjnych oraz dające naturalne efekty. Jednym z takich zabiegów jest mikronakłuwanie. Sprawdźcie, co warto wiedzieć na jego temat!

Na czym polega mikronakłuwanie?

Mikronakłuwanie jest zabiegiem kosmetycznym, który pomaga przywrócić skórze młody wygląd. Za pomocą specjalnego urządzenia wyposażonego w igły w naskórku tworzą się mikrouszkodzenia uruchamiające naturalne mechanizmy naprawcze. W efekcie mikronakłuwania następuje zwiększona produkcja kolagenu i elastyny. To właśnie ten proces odpowiada za wyraźny efekt odmłodzenia skóry. 

W czasie mikronakłuwania specjalista może również dostarczyć skórze składniki aktywne. Najczęściej są to kwas hialuronowy, antyoksydanty lub witaminy, które również pozytywnie wpływają na stan i wygląd skóry. Dzięki utworzeniu w naskórku mikrouszkodzeń następuję ich lepsza penetracja, a tym samym efekty zabiegu są lepiej widoczne.

Jakie korzyści daje mikronakłuwanie?

Na początku warto wspomnieć, że mikronakłuwanie to w pełni spersonalizowany zabieg. Kurację dostosowuje się do konkretnych potrzeb skóry i od zastosowanych produktów zależą dokładne efekty. Mezoterapię mikroigłową można wykonać jako zabieg antyoksydacyjny, rewitalizujący, przeciwzmarszczkowy oraz depigmentujący. Bez względu na to, w jakim celu stosuje się terapię, to można być pewnym, że po zabiegu odzyskamy naturalny blask oraz pozbędziemy się niedoskonałości. Mikronakłuwanie, wbrew pozorom, nie jest inwazyjnym zabiegiem, więc uzyskane rezultaty są bardzo naturalne.
 

W trakcie wizyty specjalista ocenia potrzeby skóry i dobiera odpowiednią terapię. Może dobrać odpowiednią długość igieł, a także prędkość ich działania. W  mikronakłuwaniu jest też możliwość zastosowania składników, które lepiej wnikają w głąb skóry i gwarantują zdecydowanie lepsze efekty. To sprawia, że różne działania zabiegu można połączyć nawet w trakcie jednej kuracji. Po zabiegu mikronakłuwania można zauważyć wyraźną poprawę wyglądu i kondycji skóry. 

Mikronakłuwanie – efekty:

  • spłycenie zmarszczek;
  • likwidacja innych oznak starzenia;
  • wyrównanie kolorytu cery;
  • zmniejszenie worów i cieni pod oczami;
  • przywrócenie witalności i blasku;
  • likwidacja blizn i cellulitu;
  • leczenie łysienia;
  • nawilżenie skóry.

Czy mikronakłuwanie boli?

Wiele osób sądzi, że mikronakłuwanie jest bolesnym zabiegiem. Jednak to nieprawda! W trakcie kuracji stosuje się igły o długości 0,5-2 mm, a to nie powinno powodować bólu. Jedynie można odczuwać lekki dyskomfort w czasie zabiegu. Większe dolegliwości pojawiają się zwykle u osób bardzo wrażliwych na ból. Warto też pamiętać, że po zabiegu może występować zaczerwienienie, które znika po 24 godzinach. Czasami pojawia się też opuchnięcie czy lekkie mrowienie. Są to sygnały, że rozpoczął się proces regeneracji skóry. 

Pielęgnacja po mikronakłuwaniu 

Warto stosować odpowiednią pielęgnację po mikronakłuwaniu, aby osiągnąć pełne rezultaty kuracji. Po zabiegu należy dbać o dobre nawilżenie skóry zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz. W tym celu warto stosować preparat intensywnie nawilżający. Wszystkie produkty powinno się nakładać bardzo ostrożnie i unikać nadmiernego pocierania skóry. Koniecznie też trzeba pić dużo wody i innych zdrowych płynów. To zatrzyma wilgoć w skórze i przywróci jej równowagę.
 
Po zabiegu mikronakłuwania należy też stosować produkty z filtrami UV przez minimum miesiąc. W tym czasie należy też zrezygnować z solarium, a przez 2 tygodnie powinno się unikać długich kąpieli, sauny, basenu oraz intensywnego wysiłku fizycznego. Natomiast przez 24 godziny po kuracji warto zrezygnować z makijażu.
 

Czym się różni mikronakłuwanie od mezoterapii igłowej?

Wiele osób myli te dwa zabiegi, a warto zaznaczyć, że różnice między nimi są bardzo istotne. Mezoterapia igłowa polega na manualnym wstrzyknięciu preparatu w konkretny obszar zabiegowy. Produkt dobierany jest do oczekiwanych rezultatów. Natomiast w mikronakłuwaniu preprarat jest mniej istotny i nie zawsze się go stosuje. Głównym celem zabiegu jest wykonanie mikronakłuć powodujących stan zapalny, który zapoczątkować proces odbudowy kolagenu i elastyny. Efekty zabiegu można wspomóc koktajlami witaminowy, ale nie wstrzykuje się ich za pomocą igły. Natomiast dzięki mikronakłuciom lepiej wnikają one w głąb skóry.