Masaże odmładzające - doskonały sposób na relaks i piękny wygląd!

pedicure

 

Dłonie i stopy są naszą wizytówką, wiec warto pamiętać o ich pielęgnacji również zimą. Wówczas, gdy nieoczekiwanie przyjdzie wiosna, będzie można od razu założyć sandały. Stopy wymagają wyjątkowej pielęgnacji i warto regularnie wykonywać pedicure. Obecnie na rynku dostępnych jest kilka metod tego zabiegu. Z naszego teksu dowiedzie się więcej na temat każdej z nich! Sprawdźcie, która z nich jest najskuteczniejsza i najbezpieczniejsza.

 

Czym jest pedicure?

Pedicure to zabieg, którego celem jest utrzymanie właściwej higieny stóp, a także uzyskanie odpowiednich efektów estetycznych. Polega on na złuszczeniu obumarłego naskórka, dogłębnego nawilżenia skóry oraz nadania nowego i świeżego wyglądu naszym stopom przy użyciu odpowiednich narzędzi. Zabiegi te powinny być jednak wykonywane regularnie, by dzięki temu w znacznym stopniu poprawić kondycję skóry. Najbardziej ogólny podział pedicure klasycznego dotyczy miejsca jego wykonania, a więc warunków domowych i gabinetowych. Wielu względów warto skorzystać z oferty gabinetowej, głównie z uwagi na profesjonalizm i dokładność wykonania, który niejednokrotnie jest dość trudny do osiągnięcia samodzielnie. 

Pedicure frezarkowy

W pedicure frezarkowy to mechaniczna metoda usuwania naskórka, w której wykorzystuje się frezarkę. Zabieg zaczyna się od namoczenia stóp z dodatkiem soli i innych środków pielęgnacyjnych. Następnie wykonany zostaje, najczęściej gruboziarnisty peeling, po którym stopy zostaną wysuszone i przygotowane do dalszych zabiegów. Wówczas nadchodzi pora na skrócenie paznokci, usunięcie skórek z płytek paznokciowych oraz zlikwidowanie zrogowaceń stóp za pomocą frezarki. W efekcie uzyskamy gładką skórę, która wymaga odpowiedniej pielęgnacji i nawilżenia.

W ostatnich latach coraz częściej rezygnuje się z pedicure frezarkowego, ponieważ został on uznany za bardzo inwazyjny. Wiele osób z niechęcią poddaje się zabiegom z wykorzystaniem frezarki. Dla niektórych taki zabieg jest wręcz nieprzyjemny, a urządzenie może powodować podrażnienia, a nawet skaleczenia. Z tego powodu coraz większą popularność uzyskują inne, mniej inwazyjne metody.

Pedicure biologiczny

Pedicure SPA znany jako pedicure biologiczny, charakteryzuje jedna podstawowa cecha – podczas jego wykonania, pedikiurzystka nie wykorzystuje żadnych metalowych narzędzi. Najistotniejsza jest tutaj kąpiel stóp oraz peeling i masaż. Pedicure biologiczny jest stworzony dla miłośniczek naturalnej i bezinwazyjnej kosmetyki. Metalowe narzędzia zastępuje się szklanymi, papierowymi lub drewnianymi. Dzięki temu płytka paznokciowa nie zostaje naruszona. W trakcie zabiegu skórki nie są wycinane tylko delikatnie odsuwane, co zmniejsza ryzyko zakażeń. Pedicure biologiczny w związku z niemal całkowitym brakiem narzędzi, będzie wymagał wykonania gruboziarnistego peelingu w celu wyrównania powierzchni skóry oraz zmiękczenia zrogowaceń. Po zabiegu skóra jest gładka, a stopy nawilżone. 

Pedicure kwasowy

Pedicure kwasowy obecnie uznawany jest za jedną z najpopularniejszych metod pielęgnacji. Początkowo podchodzono do niego sceptycznie, ale szybko zyskał mnóstwo fanów. Metoda gwarantuje znacznie lepsze efekty, a w dodatku jest o wiele bezpieczniejsza od pedicure kwasowego. Dlatego warto przetestować tę metodę! 

Pedicure kwasowy wykonuje się zaawansowanymi technologicznie kwasami kosmetycznymi: mlekowym, winowym i cytrynowym. Zmiękczają one twardy, zrogowaciały naskórek, dzięki czemu szorstka i wysuszona skóra stóp staje się gładka i miękka. Zabieg ma również właściwości lecznicze: usuwa dolegliwości związane z popękaną skórą i reguluje pracę gruczołów potowych. To innowacyjna metoda pedicure, którą można wykonać w krótkim czasie bez moczenia nóg, używania frezarki i Omegi.

Zabieg składa się z czterech etapów:

  1. Nałożenie płatków nasączonych kwasami na stopy, owinięcie ich folią i pozostawienie na 15-20 minut w zależności od stopnia zrogowacenia naskórka.
  2. Usunięcie zmiękczonego naskórka specjalną szpatułką.
  3. Wygładzenie pięt specjalną tarką z tworzywa sztucznego.
  4. Aplikacja kremu o silnym działaniu nawilżającym i odżywczym.

Klasyka czy hybryda?

Ostatnim etapem każdego rodzaju pedicure, w przypadku kobiet, jest pomalowanie paznokci. Wówczas powstaje dylemat: jaki lakier wybrać? Pedicure wykonany lakierem hybrydowym charakteryzuje się niezwykłą wytrzymałością. Dobrze wykonany, nie jest podatny na ścieranie, odpadanie czy łamanie. Lakier utwardzony lampą UV zachowuje ładny wygląd przez kilka tygodni. W przypadku pedicure klasycznego kobiety stawiają głównie na wygląd skóry stóp. Czasami decydują się na pokrycie płytki paznokcie zwykłym lakierem.

 

Zadbane stopy gwarantują dobre samopoczucie. Niestety domowe metody nie zawsze przynoszą oczekiwane efekty, więc warto wybrać się do specjalisty. Obecnie profesjonalne zabiegi pomogą zwalczyć wszystkie niedoskonałości, a regularnie stosowane znakomicie poprawią wygląd i kondycję stóp.