Depilacja laserowa - jak się przygotować do zabiegu?
Jesień to czas, w którym często decydujemy się na zabieg depilacji laserowej. Do tej kuracji należy się odpowiednio przygotować, aby osiągnąć odpowiednie rezultaty. Depilacja laserowa w Nowym Sączu najczęściej wykonywana jest laserem diodowym. Niektóre salony z kolei wprowadzają klientów w błąd i twierdzą, że urządzenie IPL to również laser (warto pamiętać, że pomoże nam ono osiągnąć upragnionych rezultatów). W naszym salonie zabieg wykonujemy medycznym laserem w technologii Elos, który jest całkowicie bezpieczny. Natomiast połączenie energii optycznej z energią elektryczną sprawia, że depilacja elos jest znacznie skuteczniejsza niż laserowe usuwanie owłosienia starszymi metodami. A jak się przygotować do depilacji laserowej?
Depilacja laserowa – jak się przygotować?
Jak się przygotować do depilacji laserowej? Zanim zdecydujemy się na laserowe usuwanie włosów, należy upewnić się, czy w naszym przypadku można wykonać ten zabieg. Dlatego na początku należy się zapoznać z listą przeciwwskazań. Warto też sprawdzić stan zdrowia oraz przeanalizować wszystkie leki i suplementy, które zażywamy. Oto lista przeciwwskazań, w których depilacja laserowa nie może zostać wykonana:
- ciąża,
- epilepsja,
- mocna opalenizna,
- otwarte rany/znamiona,
- nieuregulowana cukrzyca,
- zmiany nowotworowe w ciele i na skórze,
- nieustabilizowane choroby endokrynologiczne,
- wszczepiony stymulator bądź defibrylator serca,
- metalowe implanty w ciele,
- podatność na powstawanie bliznowców,
- stosowanie Accutanu w przeciągu ostatnich 6 miesięcy,
- zażywanie leków światłouczulających, antybiotyków, pochodnych witaminy A, hormonów ( z wyjątkiem antykoncepcji), sterydów,
- wykonany w przeciągu ostatnich dwóch tygodni peeling chemiczny bądź mechaniczny na obszarze do naświetlenia,
- dermabrazja laserowa wykonana w przeciągu ostatnich trzech miesięcy na powierzchni zabiegowej.
Depilacja laserowa – czego nie wolno robić kilka tygodni przed zabiegiem?
- 6 tygodni przed zabiegiem należy zrezygnować z innych metod depilacji na obszarze ciała, który ma być poddany zabiegowi. Włosy można jedynie golić maszynką do golenia. W przeciwnym razie zakłócimy fazę wzrostu i laserowe usuwanie owłosienia nie przyniesie upragnionych rezultatów.
- 4 tygodnie przed zabiegiem nie wolno się opalać. Dlatego odradza się wykonanie depilacji laserowej po powrocie z urlopu. Opalona skóra silniej absorbuje wiązki światła, a to może powodować oparzenia lub przebarwienia. Depilacja laserowa ELOS ze względu na wykorzystanie energii elektrycznej jest bezpieczniejsza i może być przeprowadzana na opalonej skórze. Jednak jeżeli mamy taką możliwość, to zdecydowanie lepiej odczekać aż opalenizna zniknie.
- 3 tygodnie przed zabiegiem należy przestać stosować ziołowe herbatki o właściwościach fotouczulającyh, m.in. dziurawiec, arnika, rumianek, cykoria, krwawnik, nagietek i skrzyp polny. W tym okresie należy również zrezygnować z leków światłouczulajacych, np. leków przeciwdepresyjnych, niektórych antybiotyków, a nawet popularnych środków przeciwbólowych zawierających ibuprofen, czy kwas acetylosalicylowy.
- 2 tygodnie przed zabiegiem nie wolno stosować samoopalaczy.
- Tydzień przed zabiegiem należy zrezygnować z kosmetyków zawierających retinol, izotretinoinę lub kwasy owocowe. Nie wolno też złuszczać skóry mechanicznie (szczotkami lub rękawicami) ani chemicznie.
Jak się przygotować do depilacji laserowej pach?
Depilacja laserowa wąsika – jak się przygotować?
Depilacja laserowa – zalecenia po zabiegu
- korzystać z sauny oraz basenu;
- brać gorących kąpieli,
- stosować preparatów na bazie alkoholu,
- złuszczać naskórka przez tydzień po zabiegu,
- opalać się i stosować samoopalaczy przez 2 tygodnie po zabiegu.