Jak dbać o skórę w czasie urlopu?

Jak dbać o skórę w czasie urlopu?

Nasza skóra jest narażona na działanie czynników zewnętrznych przez cały rok. Jednak najgorszy czas to zima i lato. Zimą bronimy się przed mrozem, który podrażnia i wysusza naszą skórę, a latem odczuwamy działanie słońca, które również działa na naszą skórę w niekorzystny sposób.

Niebezpieczeństwo dla skóry
Podczas urlopu zazwyczaj dużo czasu spędzamy na świeżym powietrzu. W tym czasie skóra jest narażona na działanie czynników zewnętrznych, przede wszystkim słońca. Dodatkowo na wakacjach często zażywa się kąpieli, a jak wiemy woda morska i chlor wysuszają skórę, dając nieprzyjemne uczucie jej ściągania. Dlatego też, jeśli wybieramy się na letni urlop, warto zainteresować się jak dbać o swoją skórę, aby nie zmienić jej stanu na gorszy.

O czym zatem należy pamiętać?
Przede wszystkim nie powinno się wystawiać ciała na bardzo długie i intensywne promieniowanie słoneczne. Skutkiem tak nieodpowiedzialnych kąpieli słonecznych jest odwodnienie, wysuszenie skóry, oparzenia, a kilka dni później spalona skóra zaczyna nieestetycznie schodzić. Nie znaczy to, że nie możemy się opalać. Jednak powinno się to robić z głową i co najważniejsze, używać kremów z filtrem. Te produkty powinniśmy dobierać zgodnie z fototypem skóry, czyli im jaśniejsza karnacja, tym mocniejszy filtr. Należy również pamiętać, że nawet osoby z bardzo ciemną karnacją, powinny używać kremu z filtrem. Dlatego, że również są narażone na niekorzystne oddziaływanie promieni słonecznych.

Co dalej? Po kąpieli w wodzie i opalaniu, należy dokładnie umyć ciało. Najlepiej jest to zrobić w letniej wodzie pod prysznicem. Kąpiel w wannie może powodować odwadnianie się skóry. Dlatego tym bardziej po długim wypoczynku w wodzie i na słońcu, powinno się brać krótki prysznic. Następnym etapem jest nawilżanie całego ciała. Można to robić nawet kilka razy dziennie! Naszej skórze na pewno to nie zaszkodzi, a wręcz pomoże jej utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia i jędrności. Warto również wykonywać zabiegi nawilżające, o których więcej napiszemy w kolejnych wpisach.

Dbanie od środka równie ważne!
No i oczywiście podstawa, czyli picie dużych ilości wody. W normalnych warunkach nasz organizm potrzebuje ok. 8 szklanek wody dziennie. W upalne dni to zapotrzebowanie się zwiększa, dlatego powinniśmy o to szczególnie zadbać. Nawet, jak regularnie będziemy nawilżać skórę od zewnątrz, nic nam to nie da, jeśli nasz organizm nie będzie nawilżony od wewnątrz.

Nie taka prosta sprawa
Dbanie o skórę wcale nie jest tak proste, jakby się mogło wydawać. Jest to część naszego ciała, na którą oddziałuje bardzo dużo różnych czynników. Nie wszystkie możemy kontrolować, ale możemy modyfikować ich działanie. A zadbana skóra, nie dość, że składa się na nasze zdrowie, to również estetycznie wygląda.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *