Depilacja laserowa - jak się przygotować do zabiegu?

Depilacja laserowa

Jesień to czas, w którym często decydujemy się na zabieg depilacji laserowej. Do tej kuracji należy się odpowiednio przygotować, aby osiągnąć odpowiednie rezultaty. Depilacja laserowa w Nowym Sączu najczęściej wykonywana jest laserem diodowym. Niektóre salony z kolei wprowadzają klientów w błąd i twierdzą, że urządzenie IPL to również laser (warto pamiętać, że pomoże nam ono osiągnąć upragnionych rezultatów). W naszym salonie zabieg wykonujemy medycznym laserem w technologii Elos, który jest całkowicie bezpieczny. Natomiast połączenie energii optycznej z energią elektryczną sprawia, że depilacja elos jest znacznie skuteczniejsza niż laserowe usuwanie owłosienia starszymi metodami. A jak się przygotować do depilacji laserowej?

Depilacja laserowa – jak się przygotować?

Jak się przygotować do depilacji laserowej? Zanim zdecydujemy się na laserowe usuwanie włosów, należy upewnić się, czy w naszym przypadku można wykonać ten zabieg. Dlatego na początku należy się zapoznać z listą przeciwwskazań. Warto też sprawdzić stan zdrowia oraz przeanalizować wszystkie leki i suplementy, które zażywamy. Oto lista przeciwwskazań, w których depilacja laserowa nie może zostać wykonana:

 • ciąża,
 • epilepsja,
 • mocna opalenizna,
 • otwarte rany/znamiona,
 • nieuregulowana cukrzyca,
 • zmiany nowotworowe w ciele i na skórze,
 • nieustabilizowane choroby endokrynologiczne,
 • wszczepiony stymulator bądź defibrylator serca,
 • metalowe implanty w ciele,
 • podatność na powstawanie bliznowców,
 • stosowanie Accutanu w przeciągu ostatnich 6 miesięcy,
 • zażywanie leków światłouczulających, antybiotyków, pochodnych witaminy A, hormonów ( z wyjątkiem antykoncepcji), sterydów,
 • wykonany w przeciągu ostatnich dwóch tygodni peeling chemiczny bądź mechaniczny na obszarze do naświetlenia,
 • dermabrazja laserowa wykonana w przeciągu ostatnich trzech miesięcy na powierzchni zabiegowej.
Właściwe przygotowanie do zabiegu jest kluczowe, ponieważ pozwala uniknąć rozczarowań i przesuwania wizyt. Dlatego należy stosować się do rad specjalisty, a także przestrzegać terminów zabiegowych. Miejsca, na których będzie wykonana depilacja laserowa powinny być umyte delikatnym mydłem lub żelem, a skóry nie można smarować żadnymi preparatami. Powinno się ją również ogolić, ale warto zostawić mały obszar pokryty włosami. Dzięki temu specjalista będzie mógł lepiej ocenić ich strukturę i dobrać odpowiednią dawkę i moc lasera. 24 godziny przed laserowym usuwaniem owłosienia nie należy też spożywać alkoholu. Jednak przygotowanie do depilacji laserowej należy zacząć zdecydowanie wcześniej.
 

Depilacja laserowa – czego nie wolno robić kilka tygodni przed zabiegiem?

Przygotowania do depilacji laserowej należy zacząć odpowiednio wcześniej. Dzięki temu unikniemy przykrych niespodzianek i zyskamy pewność, że kuracja zostanie wykonana w terminie. W razie wątpliwości warto się zwrócić do specjalisty, który będzie nam wykonał zabieg, ponieważ każdy przypadek jest indywidualny. Jednak są pewne ogólne zalecenia przed depilacją laserową, których należy przestrzegać.
 
Depilacja laserowa – przygotowanie:
 • 6 tygodni przed zabiegiem należy zrezygnować z innych metod depilacji na obszarze ciała, który ma być poddany zabiegowi. Włosy można jedynie golić maszynką do golenia. W przeciwnym razie zakłócimy fazę wzrostu i laserowe usuwanie owłosienia nie przyniesie upragnionych rezultatów.
 • 4 tygodnie przed zabiegiem nie wolno się opalać. Dlatego odradza się wykonanie depilacji laserowej po powrocie z urlopu. Opalona skóra silniej absorbuje wiązki światła, a to może powodować  oparzenia lub przebarwienia. Depilacja laserowa ELOS ze względu na wykorzystanie energii elektrycznej jest bezpieczniejsza i może być przeprowadzana na opalonej skórze. Jednak jeżeli mamy taką możliwość, to zdecydowanie lepiej odczekać aż opalenizna zniknie.
 • 3 tygodnie przed zabiegiem należy przestać stosować ziołowe herbatki o właściwościach fotouczulającyh, m.in. dziurawiec, arnika, rumianek, cykoria, krwawnik, nagietek i skrzyp polny. W tym okresie należy również zrezygnować z leków światłouczulajacych, np. leków przeciwdepresyjnych, niektórych antybiotyków, a nawet popularnych środków przeciwbólowych zawierających ibuprofen, czy kwas acetylosalicylowy.
 • 2 tygodnie przed zabiegiem nie wolno stosować samoopalaczy.
 • Tydzień przed zabiegiem należy zrezygnować z kosmetyków zawierających  retinol, izotretinoinę lub kwasy owocowe. Nie wolno też złuszczać skóry mechanicznie (szczotkami lub rękawicami) ani chemicznie.

Jak się przygotować do depilacji laserowej pach?

Ogromną popularnością cieszy się depilacja laserowa pach. Trzeba pamiętać, że jest to obszar, który wymaga szczególnej uwagi. Ze względu na to, że najczęściej ta część ciała jest ukryta przed słońcem, to zabieg można wykonać o dowolnej porze roku. Nie można jednak zapominać, że laserowe usuwanie włosów na tym obszarze wiąże się z dodatkowymi zaleceniami. Jak się przygotować do depilacji laserowej pach? Przede wszystkim należy przestrzegać tych samych zaleceń co przy innych częściach ciała. W dniu zabiegu należy ogolić skórę maszynką, ale trzeba uważać, żeby nie pojawiły się podrażnienia. Jakie są jeszcze zalecenia przed depilacją laserową pach? Szczególnie istotne jest, aby w dniu kuracji unikać stosowania dezodorantów, antyperspirantów, kremów czy balsamów pod pachami. Skórę należy umyć jedynie za pomocą łagodnego mydła.

 

Depilacja laserowa wąsika – jak się przygotować?

Depilacja laserowa twarzy pomoże skutecznie pożegnać się z kompleksami wielu kobiet. Trwałe usuwanie wąsika lub brody zapewni zdecydowanie lepszy wygląd i pomoże zaoszczędzić mnóstwo czasu. Należy jednak pamiętać, że twarz jest szczególnie narażona na działanie czynników zewnętrznych. Jak więc się przygotować do depilacji laserowej wąsika? Przed zabiegiem należy dokładnie ogolić wszystkie włoski, aby uniknąć poparzeń. Trzeba też pamiętać, że na obszarze poddawanym zabiegowi nie mogą występować podrażnienia, zadrapania oraz niewyleczone wypryski. W trakcie przygotowania do zabiegu należy też stosować filtry ochronne oraz dbać o prawidłowe nawilżenie. Natomiast w dniu zabiegu skóra powinna być dokładnie oczyszczona z makijażu oraz kremów.
 

Depilacja laserowa – zalecenia po zabiegu

Prawidłowe przygotowanie do zabiegu to nie wszystko! Jeżeli chcemy, żeby laserowa depilacja w Nowym Sączu przyniosła oczekiwane rezultaty, musimy przestrzegać wskazówek specjalisty i przestrzegać terminów. Po depilacji laserem nie wolno:
 • korzystać z sauny oraz basenu;
 •  brać gorących kąpieli,
 • stosować preparatów na bazie alkoholu,
 • złuszczać naskórka przez tydzień po zabiegu,
 • opalać się i stosować samoopalaczy przez 2 tygodnie po zabiegu.
Należy też pamiętać, żeby stosować się do zaleceń osoby, która wykonuje zabieg. W razie wystąpienia niepożądanych objawów należy niezwłocznie skonsultować się ze specjalistą.